Ua

EgoHouse – студія дизайну інтер’єру і архітектури

Заради чого ми тут зібрались? Студія дизайну інтер’єру і архітектури це форма існування ідеї або естетики – мінімалізму, енергоефективності, стійкого розвитку тощо. Проект це, перш за все, втілення певної ідеї, роздуми про майбутнє або переосмислення минулого. Архітектура непомітно пронизує життя кожного дня і багато у чому визначає його. Поверх, висота стель, колірна гама, природне і штучне світло, розташування робочого місця і ліжка – важливі деталі, які впливають на повсякдення.

Студія дизайну інтер’єру це, перш за все, люди зі спільним розумінням що добре, а що погано, у чому можна жити, а у чому ні. Все ж ознака живого це розвиток, ріст, зміни, тому вони також відкриті до діалогу і інших точок зору. Проте ідеї не існують у вакуумі, завжди є люди, які хочуть зробити їх частиною свого повсякдення – це замовники. Виходить, замовник уявляє кінцевий результат, а студія знає, як його досягти – так звучить коротка відповідь на питання, навіщо наймати архітектора.

Довга відповідь, навіщо наймати архітектора. Архітектурна освіта передбачає різні курси, її складно віднести до технічної чи гуманітарної, бо на практиці будуть потрібні знання з обох сфер і ще трохи інтуїції. Задача такого спеціаліста – зрозуміти клієнта, розробити рішення і пояснити, як його втілити. Відповідно, необхідно вміти спілкуватися з людьми, чути їх і пояснювати свої рішення, мати художній смак і при цьому точно знати, як концепція, зображена на папері, має бути втілена у матеріалі. Архітектурне проектування і дизайн інтер’єрів це, у певному сенсі, планування, головна задача якого – уникнути несподіванок під час будівництва, адже вони завжди боляче відбиваються на бюджеті. Окрім комунікації із замовником, архітектор також має постійно підтримувати зв’язок з підрядниками, контролювати хід роботи і давати роз’яснення. Послуги архітектора чи дизайнера не бувають дешевими, це правда, але вони, все ж, дешевші за помилки, яких можна припуститися без фахівця. Словом, проект розробляється, щоб дати точне уявлення про бажаний результат і контролювати його реалізацію на всіх етапах.

А у чому ідея? Ідея, про яку йшлося на самому початку, має пронизувати весь проект і всі етапи роботи. Це орієнтир, який дає підґрунтя для прийняття будь-яких рішень. За принципом академічного малюнку “від загального до окремого”, корисно постійно повертатися до вихідних даних – це дозволяє уникнути домислів і пам’ятати про кінцевий результат.

Контекст і ситуація. Ми уявляємо собі проект як певну репліку, яка має бути сказана доречно, вчасно і зрозуміло. Слова без контексту мають мало сенсу і, скоріш за все, будуть проігноровані.

На відміну від художників, які працюють із чистим полотном, архітектор завжди має “фон” для свого твору – чи то природний ландшафт, чи то міська забудова, нова будівля має взаємодіяти з ним, щоб не бути вирваною з контексту. Один з основних напрямків роботи студії – проектування приватних будинків, тому ми часто маємо справу з природним оточенням і вважаємо мінімалістичний підхід найкращим у таких ситуаціях. Його суть полягаєу у тому, щоб завдяки вузькій колірній палітрі і натуральним матеріалам, винести на перший план базові категорії: прості геометричні форми, композицію, гру світла і тіні, об’ємів і порожнеч – такі спільні риси привнесеної архітектури і ситуації, у якій вона має з’явитись.

Програма і сценарій. Будинок це розповідь про господарів. Зонування, тип планування, призначення кімнат, їхнє оздоблення і ще безліч деталей – це все рішення, з яких складається цілісна картина їхнього повсякдення. Без визначення пріоритетів  і побажань клієнта, зіставлення з його образом життя, дизайн і проектування інтер’єрів гублять свій сенс та індивідуальність. На основі звичок мешканців оселі формулюються програма і сценарій, тобто список приміщень і зон, їхні приблизні площі і способи використання. У книзі “Як будувати навіки. Архітектура поза часом” автор стверджує, що міста це перш за все наші найяскравіші спогади про них, і те саме стосується помешкань – головне це люди, події і спогади.

Мінімалізм, еклектика, здоровий глузд. У описаній вище системі координат дизайн студії сучасного інтер’єру важко знайти місце конкретному стилю. Хоча, звісно, зручно уявляти дизайн як атлас, де знайшовши необхідну сторінку, можна дізнатись, з яких деталей вийде зібрати проект у певному стилі, це лише інструмент порозуміння між замовником і архітектором. Стиль не може замінити ідею, тому майже у кожному випадку він трансформується, змішується з іншими стилями та інтерпретує їх. З цієї точки зору студія керується своїм власним смаком, перевіреними рішеннями і готовністю до подальших експериментів.

Практика. Окрім того, що студія це однодумці і люди, відкриті до діалогу, це завжди фахівці різних галузей. Комплексний підхід дозволяє брати до уваги тонкощі, нюанси і деталі проекту, розглядати його з кількох перспектив одночасно, передбачати ризики і можливості. Але проект це лише половина шляху – попереду ще реалізація, яку хочется довірити перевіреним партнерам. Завдяки чималій базі підрядників і постачальників, наявності власних будівельних бригад і багаторічній співпраці з надійними меблевими компаніями, ми достеменно реалізуємо проекти різних типів і рівнів складності. Студія реалізує проекти на всій території України, у Києві, Харкові, Дніпрі, Львові, Одесі, Запоріжжі та інших містах. Детальніше з нашими послугами і цінами можна ознайомитись тут.

Типи проектів